Foliowanie

Foliowanie

Foliowanie papieru – doskonała metoda uszlachetniania druku

Wszyscy doskonale wiemy, że aby móc przez dłuższy czas cieszyć się drukowanymi materiałami, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Dzięki foliowaniu pozornie zwykła ulotka czy folder reklamowy nabierze wyjątkowego charakteru. Jest to bowiem jedna z wiodących metod uszlachetniania druku. Dzięki temu, że posiada wiele zalet, z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.


Na czym polega foliowanie papieru?

Jak sama nazwa wskazuje, foliowanie to proces polegający na powlekaniu płaszczyzny papieru cienką folią, co znacząco poprawia jego jakość. Jeśli chodzi o podłoże, to najodpowiedniejszy jest papier i karton. Jego gramatura powinna wynosić od 100gsm do 350gsm. W przypadku folii PET metalizowanych preferowane są podłoża od 130 do 600 g/m2. Warto podkreślić, że foliowanie to proces niezwykle ekologiczny. W czasie jego trwania wytwarzana jest naprawdę niewielka ilość odpadów.

Podczas wykonywanego przez Bra – Pol foliowania na gorąco, folie są już fabrycznie pokrywane klejem, który roztapia się pod wpływem gorącego walca maszyny foliującej. Dzięki dociskaniu, folia przykleja się do podłoża i trwale się z nim łączy.

Zaletą foliowania na gorąco jest fakt, iż jest ono procesem o wiele szybszym niż foliowanie na zimno. Warto również podkreślić, że można go poddać niezwykle precyzyjnej kontroli, monitorując siłę docisku oraz temperaturę. Do foliowania używamy najnowocześniejszego, specjalistycznego sprzętu oraz korzystamy z nowoczesnego zaplecza technologicznego, dzięki czemu korzystając z usług Bra-Pol masz pewność, że Twoje materiały zostaną zabezpieczone na najwyższym poziomie, z dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Foliujemy dokumenty do formatu B1.


Foliowanie papieru tylko z Bra – Pol!

Metoda foliowania w skuteczny sposób usztywnia i wygładza powierzchnię każdego produktu. Używamy do niej różnego rodzaju folii. Niezwykle efektownie prezentuje się wydruk uszlachetniony folią błyszczącą, a jego barwy wydają się być bardziej nasycone. Za pomocą folii matowej możesz subtelnie przygasić kolory, osiągając w ten sposób elegancki produkt.

Jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie dokumentu, a przy tym chcesz, by był on trwały, wybierz folię anti scratch, która jest matowa, a przy tym odporna na zarysowania. Jeśli więc Twoje dokumenty są często użytkowane, takie rozwiązanie będzie idealne.

Wybierając dostępną w Bra – Pol folię soft touch, masz pewność, że Twój druk będzie doskonale zabezpieczony przed ścieraniem. Jej specyfika ujawnia się w momencie, gdy weźmiemy dokument pokryty tym rodzajem folii do ręki. Jest on po prostu miły, a wręcz aksamitny w dotyku.

Foliowanie papieru posiada wiele zalet. Niewątpliwie dzięki jego wykorzystaniu różnego rodzaju produkty – plakaty, wizytówki, katalogi czy ulotki zyskują wyjątkowy wygląd, a przy tym są skutecznie chronione przed wilgocią. Stąd też zabieg foliowania doceniany jest przede wszystkim przez osoby, których materiały papierowe mają największą styczność z wodą i wilgocią, np. restauratorów czy trenerów sportowych. Dużą zaletą zafoliowanych wydruków jest również możliwość ich czyszczenia.

Materiał pokryty folią jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto również podkreślić, że technika foliowania jako jedyna chroni produkt przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a tym samym zapobiega blaknięciu.