Hot-stamping

Hot-stamping

Hot–stamping, czyli wytłaczanie na gorąco

Istnieje wiele metod upiększania druku. Jedną z nich jest hot- stamping, zwany także termodrukiem. Pozwala on na stworzenie najwyższej jakości produktów, prezentujących się niezwykle elegancko i gustownie. Doskonale nadaje się do zastosowania przy produkcji materiałów reklamowych. Dzięki temu, że posiada wiele zalet, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny.

 

Hot-stamping – co to takiego?

Hot-stamping, zwany również termodrukiem polega na umieszczeniu folii hot-stampingowej na powierzchni wybranego produktu. Pod wpływem wysokiej temperatury, wcześniej zaprojektowany motyw nanoszony jest na papier, bądź inną powierzchnię. Folia do termodruku składa się z kilku warstw - kleju, lakieru i aluminium, które pod wpływem temperatury wtapiają się w powierzchnię nadruku. Rozgrzana do około 100°C matryca, dociska folię, klej nagrzewa się i wraz z pozostałymi elementami przykleja do powierzchni. W ten oto sposób powstaje nadruk. Wykonując hot – stamping, najczęściej wykorzystujemy złotą i srebrną folię.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn, wykonywany przez firmę Bra-Pol hot–stamping jest w pełni zautomatyzowany. Stąd też stanowi niezwykle szybką i skuteczną metodę, pozwalającą na podniesienie elementów estetycznych każdego wydruku. Korzystając z naszych usług masz pewność, że wszystkie nadruki zostaną precyzyjnie wykonane, z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół. Oferujemy wykonywanie hot-stampingu do formatu B2.

 

Bra-Pol – o hot-stampingu wiemy wszystko

Niewątpliwą zaletą hot-stampingu jest fakt, że wykonuje się go dość szybko, a cena takiej usługi jest stosunkowo niska. Termodruk charakteryzuje się również niezwykłą trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Raz odciśnięty na danym materiale wzór utrzymuje się już przez długi czas.

Ze względu na swoje ogromne zalety, metoda hot-stampingu stosowana jest nie tylko do dekorowania druku, ale również w celu zabezpieczania przedmiotów. Warto również podkreślić, że owa metoda jest niezwykle uniwersalna. Hot-stamping można bowiem stosować zarówno do drobnych detali, jak i pokrywania całej powierzchni. Jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia.

Jedną z zalet hot-stampingu jest fakt, iż dzięki tej metodzie powstają wspaniałe, błyszczące elementy, przyciągające uwagę dzięki specyficznemu odbijaniu światła. Powstałe przy użyciu folii hot-stampingowej nadruki są gładsze. Dzięki możliwości zastosowania folii w różnych kolorach, również tych metalicznych i holograficznych, możesz uzyskać naprawdę niebanalne wzory. Dzięki złoceniom czy srebrzeniom każdy produkt zyskuje nowe oblicze i wygląda naprawdę elegancko.

Ciekawe efekty, które można uzyskać przy użyciu metody hot- stampingu sprawiają, że jest on wykorzystywany podczas tworzenia wielu produktów. Taką usługę wykonujemy na:

  • różnego rodzaju opakowaniach;
  • teczkach;
  • okładkach książek, katalogów, prac, itp.;
  • wizytówkach;
  • zaproszeniach i certyfikatach;
  • kartach podarunkowych i voucherach;
  • ekskluzywnych kopertach.